Laminowanie

O nas

Laminowanie szkła jest celowym działaniem mającym za zadanie stworzenie szkła bezpiecznego poprzez wzmocnienie jego struktury. Polega na połączeniu ze sobą co najmniej dwóch tafli szkła za pomocą jednej lub wielu specjalnych folii, umieszczonych pomiędzy nimi. Cały proces odbywa się w specjalistycznym piecu, który oprócz wysokiej temperatury wytwarza także próżnię, gwarantującą trwałe przyleganie tafli do spajającej folii i brak pęcherzyków powietrza w laminacie. Proces ten zapobiega fragmentacji rozbitej szyby na elementy mogące być zagrożeniem życia oraz zdrowia.

 

Stosowanym przez nas rozwiązaniem jest laminowanie za pomocą folii EVA. Zaletami tej folii są m.in. doskonała przejrzystość i trwałość, ochrona przed promieniowaniem UV, podwyższona izolacyjność akustyczna, odporność na zmiany temperatury i wilgoć. Dzięki tym właściwościom, może być ona stosowana zarówno w konstrukcjach wewnętrznych i zewnętrznych.

W zależności od zestawu, czyli liczby i grubości poszczególnych tafli szkła oraz folii EVA, uzyskuje się szkło laminowane o różnych parametrach i różnym stopniu wytrzymałości. Od szkieł klasycznych, zabezpieczających przed zranieniem, po bardziej trwałe warianty ochronne i antywłamaniowe.

 

Oprócz cech szkła bezpiecznego ważnym wyróżnikiem dla szkła laminowanego jest jego walor estetyczny. W laminatach możemy zastosować nieograniczoną ilość wzorów, grafik, a nawet folię z diodami LED, bądź też folię interaktywną. Co ważne, w procesie laminowania można łączyć ze sobą wiele rodzajów szkieł, w tym także lustra.

 

Maksymalny wymiar szkła: 3000x2500mm
Zakres grubości szkła: 3 - 19 mm

Laminowanie

Dział realizacji zamówień produkcyjnych

Dagmara Gliniecka
Dagmara Gliniecka
Kierownik sprzedaży Tel. kom: 606 320 381 dagmara.gliniecka@wutkowski.com.pl
Magdalena Szmit
Magdalena Szmit
Specjalista ds. sprzedaży Tel. kom: 693 255 203 magdalena.szmit@wutkowski.com.pl
Izabela Warczak
Izabela Warczak
Specjalista ds. sprzedaży Tel. kom: 692 980 681 izabela.warczak@wutkowski.com.pl
Adam Laskiewicz
Adam Laskiewicz
Regionalny Kierownik Sprzedaży Pn.-Zach. Tel. kom: 501 098 915 adam.laskiewicz@wutkowski.com.pl
Marcin Olczak
Marcin Olczak
Regionalny Kierownik Sprzedaży Pd.- Wsch. Tel. kom: 571 397 552 marcin.olczak@wutkowski.com.pl
Maria Karwasz
Maria Karwasz
Specjalista ds. sprzedaży Tel. kom: 517 244 422 maria.karwasz@wutkowski.com.pl