Samodzielny księgowy/Samodzielna księgowa

app.career
Rodzaj zatrudnienia: Praca Śliwice 2022-07-29 Udostępnij
Opis stanowiska:

Opis stanowiska: Samodzielny księgowy jak nazwa wskazuje jest osobą samodzielnie realizującą zadania z zakresu organizacji księgowości i rachunkowości firmy.

Twój zakres obowiązków:

  • Kontrola dokumentów źródłowych pod względem rachunkowym i formalnym zgodnie z obowiązującymi przepisami rachunkowymi i podatkowymi
  • Księgowanie faktur zakupowych, magazynowych i kosztowych krajowych, importowych i WNT
  • Księgowanie faktur sprzedaży – krajowe, eksportowe i WDT
  • Księgowanie wyciągów bankowych, raportów kasowych i rozliczanie płatności
  • Wprowadzanie płatności do systemu bankowego
  • Aktywny udział w przeprowadzaniu okresowej kontroli kont (analiza rozrachunków z kontrahentami, publiczno-prawnych, kosztowych, uzgadnianie i potwierdzanie sald)
  • Realizacja czynności związanych z zamknięciem miesiąca w podatku dochodowym i podatku VAT oraz wsparcie przy przygotowywaniu deklaracji podatkowych i sprawozdań finansowych
  • Prowadzenie, rozliczanie i uzgadnianie rozliczeń międzyokresowych
  • Sporządzanie deklaracji Intrastat oraz sprawozdań do GUS.

Nasze wymagania:

  • Wykształcenie wyższe kierunkowe i pasja do codziennego poszerzania swojej wiedzy
  • Doświadczenie zawodowe w samodzielnym prowadzeniu pełnej księgowości firmy min. 2 lata
  • Bardzo dobra znajomość zagadnień z zakresu księgowości i podatków
  • Znajomość pakietu Office
  • Zdolność analitycznego myślenia, samodzielność i systematyczność
  • Pozytywne nastawienie i otwartość na nowe rozwiązania
  • Dodatkowym atutem będzie znajomość systemów Comarch Altum oraz Vendo jak również systemów do elektronicznego obiegu dokumentów.

Oferujemy:

  • Zatrudnienie na umowę o pracę w polskiej firmie z tradycją
  • Zniżki na produkty firmy
  • Programy rozwojowe i szkoleniowe
  • Samodzielność w działaniu
  • Wpływ na dalszy rozwój firmy.