Informacje

O nas

Szyba do kuchni – jak wybrać bezpieczne szkło na ścianę?

Szkło na ścianie to nowoczesna, elegancko prezentująca się ozdoba do kuchni. Takie rozwiązanie jest nie tylko piękne, ale i funkcjonalne – przede wszystkim łatwo utrzymać szybę w czystości. Zalet można znaleźć znacznie więcej. Wybór odpowiedniego szkła do kuchni jest jednak bardzo istotny. Należy zwrócić uwagę na kilka podstawowych kwestii. Sprawdź, jakie szkło na ścianę wybrać oraz dlaczego warto to zrobić!

 

Dlaczego warto wybrać szkło na ścianę do swojej kuchni?

 

Takie rozwiązania zwykle wykorzystywane są jako ozdoba nad blatem kuchennym. Szkło na ścianie przede wszystkim wygląda świetnie. Charakterystyczny nowoczesny design nadaje pewnego klimatu całemu pomieszczeniu. Warto wiedzieć, że szyba w kuchni wizualnie powiększy przestrzeń. Takie aranżacje są obecnie spotykane dość często – wyglądają naprawdę ciekawie.

 

Szkło na ścianę ma także więcej zalet. To swego rodzaju funkcjonalna ozdoba. Jest ono przede wszystkim bardzo łatwe do utrzymania w czystości. Znacznie łatwiej umyć szkło na ścianie niż na przykład płytki. W kuchni często zdarzają się różnego rodzaju zabrudzenia oraz pojawia się para wodna. Wszystko to nie wpływa dobrze na standardowe ściany. Szkło jest tutaj świetnym rozwiązaniem – wystarczy je tylko przetrzeć i wszystkie zabrudzenia znikają. Design to największa zaleta, przy czym należy pamiętać, że nie jedyna. Warto rozważyć zakup szyby do kuchni, kiedy lubisz nowoczesny, minimalistyczny klimat.

 

Jak wybrać najlepsze szkło na ścianę do kuchni?

 

Najważniejsze, by szyba była odpowiednio wytrzymała. W kuchni to szczególnie istotne. Warto rozważyć zakup szkła hartowanego. Ma ono więcej zalet, niż tylko wytrzymałość. Jest odpowiednio odporne na temperaturę. To po prostu idealna propozycja, jako szkło na ścianę. Niestety trzeba pamiętać, że szyba hartowana kosztuje nieco więcej, niż standardowe rozwiązania. Z pewnością wystarczy jednak na dłuższy czas i zapewni o wiele większe bezpieczeństwo, niż tradycyjne rozwiązania.

 

Można również rozważyć zakup szkła laminowanego. Wyróżnia go przede wszystkim budowa. Takie szyby są zbudowane z dwóch warstw oraz specjalistycznej folii polimerowej między nimi. Warto je wybrać do kuchni, ponieważ również charakteryzuje się dużą wytrzymałością. Często mogą się zdarzyć uderzenia różnymi przedmiotami – szkło laminowane powinno je wytrzymać i nie pękać. Podstawową zaletą szkła laminowanego przeznaczonego do kuchni jest możliwość zalaminowania dowolnej grafiki. Warto rozważyć takie rozwiązanie, ponieważ pozwoli ono na stworzenie niepowtarzalnej aranżacji!

 

Wiele osób decyduje się również na standardowe szyby do kuchni. Można je zamówić u dowolnego szklarza. Oczywiście takie rozwiązanie także spełni swoje zadanie, jednak nie można tu mówić o wyróżniającej wytrzymałości, zarówno termicznej, jak i mechanicznej. Należy zadbać o to, by grubość szkła była wyższa niż 4 mm. W przypadku standardowej tafli trzeba wiedzieć, że nie jest to szkło bezpieczne o wysokich parametrach bezpieczeństwa, a nawet drobne uderzenie tafli to ryzyko jej rozbicia na duże elementy o ostrych krawędziach, a to z pewnością niebezpieczne i kosztowne.

 

Bezpieczeństwo jest najważniejszą kwestią

 

Szkło na ścianie w kuchni należy odpowiednio zamontować. Nie jest to wymagające. Należy zastosować specjalne uszczelniacze oraz zadbać o to, by każdy element był odpowiednio czysty. Warto jednak zwrócić uwagę na kwestie bezpieczeństwa już przy wyborze szkła na ścianę. Nie wszystkie dostępne propozycje będą dobrym wyborem. Niektóre szyby zbijają się na ostre elementy, które mogą zranić osobę obok przy uszkodzeniu.

 

Nie warto decydować się na takie rozwiązania. Najlepiej rozważyć zakup szkła bezpiecznego. To specjalny rodzaj szyb, które przy zniszczeniu kruszą się, zamiast pękać na ostre elementy. Osoby znajdujące się wtedy w pobliżu, nie ryzykują zranienia. Szkło bezpieczne jest droższe, jednak wciąż warto je wybrać zamiast standardowych propozycji. W kuchni łatwo o uszkodzenie takiego elementu – należy zadbać, by nikt na tym ewentualnie nie ucierpiał.

 

Podsumowanie

 

Szkło na ścianę do kuchni to nowoczesne, minimalistyczne rozwiązanie. Taki element aranżacji przede wszystkim prezentuje się świetnie i ma mnóstwo zalet. Przy jego zakupie należy jednak zwrócić uwagę na kilka kwestii. Warto wybrać jeden z zalecanych rodzajów szkła, jak hartowane i laminowane – są one znacznie wytrzymalsze, niż standardowe propozycje. Szkło bezpieczne to zdecydowanie najlepszy wybór.

 

kuchenna sciana 003 kuchenna sciana 001 kuchenna sciana 002
# Tagi: , , , ,