Informacje

O nas

Szkło bezpieczne – gdzie się sprawdzi?

Szyby i szklane elementy wystroju wyglądają nowocześnie, rozświetlają wnętrze i spełniają wszystkie wymogi bezpieczeństwa, które jest niezwykle istotną kwestią. Wybierając szyby do domu, warto skorzystać z doświadczenia i pomocy specjalistów, by wybrać najlepsze rozwiązanie. Warto wiedzieć, że na rynku dostępne jest szkło bezpieczne, które jest bardziej odporne, niż tradycyjne szkła. Sprawdź, czym się wyróżnia i kiedy najlepiej je stosować!

 

Czym charakteryzuje się szkło bezpieczne?

 

To specjalny rodzaj szkła, odporny na pękanie i różnice temperatur. Szyby bezpieczne mogą wytrzymać znacznie więcej, niż standardowe rozwiązania. Stosuje się je na przykład w przypadku antywłamaniowych konstrukcji. Szkło tego typu ma wiele zalet. Bardzo ważne, jeśli chodzi o szyby bezpieczne, jest to, że nie rozbijają się one, jak tradycyjne szkło. Takie szkło chroni osoby wokół – przy uszkodzeniu nikt nie dozna urazu. Bezpieczna szyba po uszkodzeniu pęka na drobne kawałki o nieostrych krawędziach, co ogranicza do minimum ryzyko poważnych obrażeń.

 

Warto wiedzieć, że bezpieczne szkło oferuje różne warianty, od klasycznych zabezpieczających przed zranieniem po bardziej trwałe warianty antywłamaniowe. To bardzo ważna cecha, która bardzo chętnie wykorzystywana jest przez projektantów, architektów i inwestorów.. Szyby wyróżnia również ich budowa. Przy produkcji szkła laminowanego używa się dwóch tafli szkła, a jako łącznik używana jest specjalna folia. Taka konstrukcja zapewnia przede wszystkim wysoką wytrzymałość, brak niebezpiecznych odłamków po rozbiciu, dobrą akustykę, a nawet odporność na strzały z broni. Szkło bezpieczne ma wiele zastosowań. Jego zadaniem jest przede wszystkim ochrona osób wokół – przy rozbiciu nikt nie może doznać uszczerbku na zdrowiu.

 

Najpopularniejsze zastosowania szkła bezpiecznego

 

Szyby bezpieczne można znaleźć w wielu miejscach. Takie szkło ma bardzo dużo zastosowań. Zwykle to rozwiązanie jest wykorzystywane w konstrukcjach budowlanych. Szkło bezpieczne można znaleźć między innymi w witrynach sklepów, zadaszeniach, balustradach, schodach i drzwiach szklanych, jako elementy elewacji budynków oraz w naszych domach. Takie szyby są ogólnodostępne – każdy klient ma możliwość zakupu i montażu takiego rozwiązania. Warto również zauważyć, że szkło bezpieczne charakteryzuje się bardzo dobrymi opiniami konsumentów. Właściwości wytrzymałościowe takiego szkła potwierdza nie tylko specjalna norma, lecz również wielu użytkowników.

 

Takie rozwiązanie jest przydatne wszędzie tam, gdzie szyby mają rzeczywiście zabezpieczyć pomieszczenie. Dodatkowo są one możliwie bezpieczne dla osób wokół – jeśli wystąpiłoby uszkodzenie. Standardowe odłamki szkła to niezwykle groźny element. W przypadku szyb bezpiecznych po uszkodzeniu powstają małe odłamki szkła, bez ostrych krawędzi. Warto mieć na uwadze takie rozwiązanie przykładowo przy budowie domu czy też innego budynku.

 

Co warto wiedzieć przy wyborze szkła bezpiecznego?

 

Producenci zwykle oferują kilka wariantów, jeśli chodzi o szkło bezpieczne. Różnią się one przede wszystkim grubością, a w przypadku szkła laminowanego grubością i ilością warstw folii. Najważniejszym parametrem w przypadku szyb bezpiecznych jest oczywiście wytrzymałość. Warto wiedzieć, że jednym z rodzajów szkła bezpiecznego są rozwiązania antywłamaniowe. To najmocniejsze warianty – bardzo trudno zbić taką szybę standardowymi metodami. Przy uszkodzeniu wciąż będzie ona bezpieczna dla ludzi znajdujących się w pobliżu.

 

Szkło bezpieczne – idealne do pokoju dziecięcego i przestrzeni publicznych

 

Taki rodzaj szkła ma naprawdę szerokie zastosowanie i to ogromna zaleta. Można je wykorzystać niemal wszędzie. Istnieje wiele wariantów szyb o różnej grubości czy innych parametrach. Szkło bezpieczne można znaleźć wszędzie tam, gdzie bezpieczeństwo osób w pomieszczeniu ma duże znaczenie – na przykład pokój dziecięcy czy przestrzenie publiczne, jak sklep lub bank.

 

Warto również zauważyć, że wybór szkła bezpiecznego jest naprawdę dobrym pomysłem. Wygląda jak standardowa szyba, jednak ma pewne dodatkowe zalety, których lepiej nie tracić. Wytrzymałość i bezpieczeństwo naszych najbliższych to przecież najważniejsza kwestia.

szklo bezpieczne 002 szklo bezpieczne 003 szklo bezpieczne 004 apartamenty_ogrodowa_4 apartamenty_ogrodowa_3
# Tagi: , , , ,