Informacje

O nas

Ściany ze szkła – zastosowanie, kiedy warto się na nie zdecydować?

Szklane ściany w domu to bardzo nowoczesne rozwiązanie, które stanowi doskonałą alternatywę dla tradycyjnych rodzajów ścian. To ciekawa propozycja dla osób, które chcą wydzielić przestrzeń, pozostawiając ją optycznie otwartą i pełną światła. Sprawdź, kiedy warto zdecydować się na ściany ze szkła.

 

Kiedy warto zdecydować się na ściany ze szkła?

 

Szklane ściany są obecnie prawdziwym hitem. Coraz więcej osób decyduje się nie tylko na wewnętrzne ściany ze szkła, które oddzielają na przykład salon od gabinetu, ale też na tworzenie całych budynków, gdzie szkło elewacyjne zastępuje tradycyjne ściany murowane. Takie ściany pozwalają na uzyskanie niezwykłego efektu transparentności. To doskonały pomysł w przypadku domów, które zlokalizowane są w oddaleniu od innych budynków, na przykład w otoczeniu gęstych drzew. Dzięki temu nie trzeba martwić się o prywatność, a panoramiczny efekt pozwoli cieszyć się wspaniałym widokiem od świtu do zmierzchu.

 

Jeszcze do niedawna szklane ściany kojarzone były głównie z nowoczesnymi biurami, gdzie poszczególne pomieszczenia oddzielone były od siebie szkłem, a prywatność zapewniały jedynie żaluzje lub rolety. Obecnie jednak takie rozwiązanie jest coraz chętniej wykorzystywane w prywatnych domach – nie tylko wewnątrz budynków, ale też jako ściany zewnętrzne. Ściany ze szkła mogą stanowić także element ozdobny wnętrza. Do wyboru jest cała gama dekoracyjnych szkieł w bogatej kolorystyce i stylistyce geometrycznych wzorów. Dodatkowo, z pomocą specjalistów, można samodzielnie zaprojektować własny wzór i np. zatopić w szkle folię z diodami LED lub własną grafikę. Takie rozwiązanie może wyglądać naprawdę intrygująco!

 

Szklane ściany – czy dają tyle ciepła co mury?

 

W przypadku szklanych ścian zewnętrznych, warto dowiedzieć się, czy będą one stanowić odpowiednią barierę termoizolacyjną. Chodzi oczywiście o to, aby w domu było ciepło zimą. Latem ściany takie również powinny chronić przed nadmiernym gorącem. Oczywiście wiele zależy tutaj od rodzaju zastosowanego szkła. Jeżeli pakiet szybowy zostanie odpowiednio dobrany, zapewni bardzo dobrą barierę termoizolacyjną, znacząco skuteczniejszą niż ściany z cegieł.

 

Czy ściany ze szkła to dobra bariera akustyczna?

 

Jedną z największym obaw, z jakimi zmagają się osoby rozważające wykorzystanie szklanych ścian, jest to, czy będą one stanowiły wystarczającą barierę akustyczną. Co prawda najczęściej na tego typu ściany decydują się osoby, które budują domu w ustronnych miejscach, jednak obawa o to, czy w domu będzie można cieszyć się ciszą, występuje niezwykle często. Obecnie istnieje wiele ciekawych rozwiązań technologicznych, dzięki czemu ściany ze szkła stanowią doskonałą barierę akustyczną. Nie ma zatem obaw o to, że w domu będzie głośno. Oczywiście wybierając taką ścianę, warto skonsultować się ze specjalistą, który doradzi i dobierze odpowiednie parametry akustyczne.

 

A co w przypadku wewnętrznych ścian ze szkła? Czy domownicy będą zmuszeni do słuchania, co dzieje się w oddzielonym szkłem pokoju? Niekoniecznie. Wystarczy wybrać ścianę o dobrych właściwościach akustycznych, a można będzie mieć pewność, że dźwięki rozmów czy muzyki nie przedostaną się do drugiego pomieszczenia.

 

Jakie są największe wady ścian ze szkła?

 

Choć szklane ściany pozwalają na powiększenie przestrzeni i uzyskanie bardzo nowoczesnego efektu, rozwiązanie takie nie jest pozbawione wad. Przede wszystkim należy mieć świadomość, że ściany takie wymagają… regularnego czyszczenia. W przeciwnym wypadku zabrudzenia na powierzchni szkła z pewnością zniszczą efekt estetyczny. Taka wada może zostać zneutralizowana poprzez zastosowanie szkła samoczyszczącego. Warto także pamiętać o tym, że szklane przezroczyste ściany nie nadają się dla osób, które bardzo cenią sobie prywatność. W przypadku takich ścian tak naprawdę nic się nie ukryje – choć oczywiście można zdecydować się na montaż rolet lub żaluzji, które częściowo zniwelują problem braku prywatności lub po prostu wybrać szkło o mniejszym stopniu przezroczystości lub jej braku.

 

Wybierz ściany ze szkła najwyższej jakości!

 

Wybierając ściany ze szkła, należy skupić się przede wszystkim na parametrach bezpieczeństwa, właściwościach akustycznych i termoizolacyjnych. Warto zlecić stworzenie i montaż takich ścian profesjonalnej firmie, która zajmuje się doradztwem i obróbką szkła i wykorzystuje zaawansowane technologicznie rozwiązania, które przekładają się na lepsze parametry i bezpieczeństwo szkła.

 

szklane sciany 001 szklane sciany 002 szklane ściany 003 szklane sciany 004 szklane sciany 005 szklane sciany 006 szklane ściany 007
# Tagi: , , , ,