+ 48 692 989 499
PRZETWÓRSTWO

Piaskowanie szkła

Piaskowanie to proces obróbki powierzchni szkła polegający na usunięciu warstwy (zmatowienie szkła) materiałem ściernym działającym pod ciśnieniem. Cały proces odbywa się przy pomocy sterowanego automatycznie komputera.

Możemy wypiaskować wiele różnych wzorów. Pracujemy na szkle zwykłym, jak i hartowanym, czy laminowanym.

Nanosimy różne wzory na produkowane przez nas wyroby. Wykonujemy je według życzeń naszych Klientów. Oferujemy wysoką powtarzalność piaskowanych wzorów. Piaskowanie wykonywane jest na szkle zwykłym, laminowanym hartowanym.

Zastosowanie piaskowania

Piaskowanie ma wiele zastosowań. Pozwala zdobić szkło w wyjątkowy i niepowtarzalny sposób. Matowy wzór uzyskiwany jest poprzez uderzanie powierzchni szkła drobinkami materiału ściernego. Elementy mające pozostać przezierne są podczas piaskowania chronione przesłoną. Głębokość piaskowania i stopień przezierności szkła zmieniają się w zależności od natężenia strumienia powietrza i użytego materiału ściernego.

Dzięki zastosowaniu tej techniki na powierzchni tworzywa uzyskuje się matowe linie: mogą one tworzyć konkretne kształty, zarówno proste, jak i bardzo finezyjne. Piaskowanie szkła nie jest techniką nową, ponieważ jednak pozwala na wykonywanie efektownych zdobień, chętnie wykorzystuje się ją do dzisiaj.

Więcej informacji na temat dostępnych wzorów udzieli Państwu dział obsługi klienta. Zapraszamy do kontaktu.

Maksymalne wymiary tafli: 3300 x 2550 mm
Minimalne wymiary formatki: 100 x100 mm
Zakres grubości szkła: 3 - 19 mm
Kształt tafli lub formatki: dowolny

 

pobierz pdf
Firma Wutkowski zajmuje się wszelkimi usługami związanymi z przetwórstwem szkła na zamówienie. Potrzebujesz uzyskać wycenę na swoje zamówienie, a nie wiesz jaka obróbka Cię interesuje? Zajrzyj do zakładki ETAPY OBRÓBKI SZKŁA i skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta. Jesteśmy do Twojej dyspozycji przez 5 dni w tygodniu!
            Dział realizacji zamówień produkcyjnych


Dagmara Szumacher
Tel. kom.: +48 606 320 381
dagmara.szumacher@wutkowski.com.pl


Joanna Całczyńska
Tel.kom.: +48 517 244  422
joanna.calczynska@wutkowski.com.pl

 

 

 

Magdalena Szmit
Tel. kom.:+48 693 255 203
magdalena.szmit@wutowski.com.pl

Zamówienia indywidualne


Izabela Warczak
Tel.kom.: + 48 692 980 681
izabela.warczak@wutkowski.com.pl

Wyszukaj według zastosowania szkła: