PRZETWÓRSTWO

Szlifowanie

 

Po przycięciu na odpowiedni wymiar, krawędzie formatki szkła charakteryzują się ostrym i zarazem nieregularnym kształtem. Aby wyeliminować te wady, szkło poddaje się obróbce mechanicznej, zwanej potocznie szlifowaniem, którego efektem jest starannie obrobiona krawędź. Jest to jeden z podstawowych warunków, jakie powinno spełniać szkło przeznaczone do użytku. W celu podniesienia walorów estetycznych, po oszlifowaniu krawędzie szkła można dodatkowo polerować. Tego typu obróbka znajdzie zastosowanie w szklanych blatach stołów, meblach, regałach szklanych, czy też innych elementach wystroju wnętrz.

Ważnym aspektem, który jest bardzo często pomijany, jest fakt, że w procesie cięcia szkła istnieje możliwość wystąpienia mikropęknięć na obrzeżach wycinanych formatek. Dzięki procesowi szlifowania krawędzi, znacznie zmniejsza się wynikające z tego ryzyko pęknięcia szkła w wyniku wzrostu naprężeń wewnętrznych wywołanych przez siłę mechaniczną (ugięcia formatki szklanej, uderzenia), czy też przez naprężenia termiczne wywołane np. poprzez nasłonecznienie. Cecha ta sprawia, iż dodatkowa obróbka krawędzi powszechnie stosowana jest w szkle hartowanym ESG.

 

Maksymalny wymiar szkła dla szlifu prostoliniowego: 3300x2100 mm 
Maksymalny wymiar szkła dla szlifu krzywoliniowego: 3300x2100 mm 
Minimalny wymiar szkła: 40x40 mm 
Zakres grubości: 3- 50 mm  
Typ szlifu: szlif matowy lub polerowany

 

Rodzaje szlifów standardowych:

szlif C-kant

szlif trapezowy

pobierz pdf
Firma Wutkowski zajmuje się wszelkimi usługami związanymi z przetwórstwem szkła na zamówienie. Potrzebujesz uzyskać wycenę na swoje zamówienie, a nie wiesz jaka obróbka Cię interesuje? Zajrzyj do zakładki ETAPY OBRÓBKI SZKŁA i skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta. Jesteśmy do Twojej dyspozycji przez 5 dni w tygodniu!
Dział realizacji zamówień produkcyjnych

 

 

 

Dagmara Szumacher
Tel.: +48 52 33 40 831,
Tel. kom.: + 48 606 320 381
dagmara.szumacher@wutkowski.com.pl

Wyszukaj według zastosowania szkła: